V Brne počas korony

Od megalord
Pred 11 mesiacmi | 0 komentov |
1
| 73 videní

Brno netreba asi veľmi predstavovať. Prisťahoval som sa v roku 2019, ale prácu som si našiel až začiatkom 2020 ako web developer. V podstate to bolo presne vtedy, keď sa začala pandémia - takže som si iba vyzdvihol firemné veci (notebook etc) a otočili ma na opätku a odprevadili domov.

S priateľkou sme bývali v izbe v zdieľanom byte (ďalšie 2 izby, dokopy 4 ľudia na byte), takýchto bytov na prenájom bolo v Brne habadej. Bývali sme pri parku Lužánky. S hromadnou dopravou (električkami) sa dalo pohodlne dosať všade. Mal som ale pocit, že cyklotras nie je až tak veľa a chcelo by to lepšiu infraštruktúru pre bicykle. Kedže jazdím na bicykli a dochádzal som do práce práve na bicykli, neraz sa stalo, že som sa ocitol priamo v špičke v dvojpruhu medzi autami - človek sa necíti dva krát bezpečne.

Čo sa týka života v Brne, je tam veľmi veľa Slovákov a Česi v Brne sú s tým v pohode. Nezaznamenal som žiadny náznak nevraživosti alebo diskriminácie voči Slovákom.

Čo sa týka platov, tie sa mi zdali aspoň v IT sektore vyššie na Slovensku. Naopak, ako mladý človek hľadajúci si bývanie som zaznamenal, že ceny bytov v Brne boli cca na rovnakej úrovni (ak nie vyššie) ako v Bratislave, pričom platy sa mi zdali o niečo nižšie ako v Bratislave. Neviem ako tomu je teraz.

Z Brna som odišiel, pretože mi už chýbala rodina a kamoši a styk s ľudmi, ktorých som poznal. Počas korony bolo takmer nemožné dostať sa za hranice bez PCR testu - istú chvíľu sa nedalo dostať domov takmer vôbec. Nehovoriac o tom, že bolo náročné počas korony spoznávať aj nových ľudí. Nie len z vonkajšieho sveta, ale aj v práci. Človek sa nedá spoznať cez zoom cally a meetingy. Lockdowny tiež urobili svoje psychické ujmy, takže dúfam, že sa nič podobné (pandémia) už nezopakuje.

Keby som to mal zhrnúť do jednej vety - študentské historické mesto s milými čechoslovákmi.

Výhody: - mladí a milí ľudia - pekné mesto a centrum

Nevýhody: - veľa áut a hluk v centre (bývali sme pri elektr. trati) - vyššie ceny nehn. na kúpu ako v BA - nižšie platy ako v BA

Komentáre:

Pre príspevok sme nenašli žiadne komentáre. Pridať komentár